Szelki dla małego psa

Wyświetlanie wszystkich wyników: 15

Szelki dla małego psa

Decyzja o przygarnięciu ze schroniska bądź też zakupie szczeniaka z hodowli powinna być dobrze przemyślana, a co ważne poprzedzona przygotowaniem wyprawki dla nowego członka rodziny. Pragnąc jak najbardziej ułatwić małemu czworonogowi aklimatyzację w nowym miejscu, warto zadbać nie tylko o jego własny domowy kącik, ale też akcesoria przydatne podczas spacerów. Jednym z najważniejszych produktów, którego nie może zabraknąć w żadnej wyprawce, są więc szelki dla psa, które w przeciwieństwie do obroży nie wywołują aż tak dużego dyskomfortu, a co ważne są znacznie lepszym rozwiązaniem dla wszystkich piesków dopiero uczących się chodzenia na smyczy. Interesują Cię wygodne szelki dla szczeniaka? Sprawdź nasz asortyment już dziś!

Dlaczego warto wybierać dla małego psa szelki bezuciskowe?

Bezuciskowe szelki są o tyle istotne, że skutecznie odciążają kręgosłup szczeniaczków. Młode pieski mają bowiem bardzo delikatny, narażony na urazy szkielet, stąd też należy używać takich akcesoriów, które będą dla nich bezpieczne i wygodne. Bezuciskowe szelki dla małego psa bądź szczeniaka to zatem nie tylko wyraz troski o zdrowie pupila, ale również możliwość bezpiecznej nauki chodzenia na smyczy — bez ryzyka kontuzji. Co ważne, występują one w wielu rozmiarach, dlatego z pewnością znajdziesz u nas produkt w sam raz dla siebie, niezależnie od tego, czy mowa o szelkach dla małego labradora, czy jamnika.

Jak dopasować szelki dla małego psa? Praktyczne wskazówki w doborze właściwego rozmiaru

Chcąc zainwestować w dopasowane do wielkości pupila akcesoria, należy przede wszystkim dokładnie go zmierzyć, co pozwoli na wybór odpowiedniego rozmiaru. Jakie wymiary będą nam potrzebne? Planując zakup szelek dla szczeniaka, trzeba zmierzyć:

  • obwód szyi w najszerszym miejscu,
  • obwód klatki w najszerszym miejscu,
  • długość linii dolnej — między dolnym punktem na szyi i klatce piersiowej,
  • długość linii górnej — między górnym punktem na szyi i klatce piersiowej.

Dokonując powyższych pomiarów, będziesz mógł wybrać puszorek w sam raz dla swojego pupila. Warto też pamiętać, że wiele modeli szelek ma opcję regulacji, co sprawia, że mogą one sprawdzić się również po okresie szczenięcym. Wszystko zależy tak naprawdę od rasy i gabarytów czworonoga.

Solidne szelki dla szczeniaka, ale nie tylko

Wychodząc naprzeciw zróżnicowanym oczekiwaniom Klientów naszego sklepu internetowego, prezentujemy rozbudowany asortyment puszorków dla czworonogów w różnym wieku. Proponowane modele to nie tylko miękkie i wygodne szelki dla małych bądź większych psów, ale przede wszystkim niezawodne w nauce chodzenia na smyczy akcesoria. Bezuciskowe puszorki są całkowicie bezpieczne zarówno dla szczeniaków, jak i piesków małych ras. Dzięki temu cieszą się znacznie większą popularnością niż chociażby obroże, które mogą zbyt mocno obcierać szyję czworonoga — zwłaszcza w okresie szczenięcym. Szukasz wysokiej jakości szelek dla małego psa? A może w Twoim domu już wkrótce pojawi się szczeniak? Zapraszamy do zakupów!